• TANAP Projeleri %95 Hibeleri
    TANAP Projeleri %95 Hibeleri

Arşivlendi

PAZARLIK USULÜ SATIŞ İLANI

Written by user. Posted in Duyurular

TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU
ARDAHAN İL KOORDİNATÖRLÜĞÜNDEN

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ardahan İl Koordinatörlüğüne borçlu bulunan bir mükellefe ait olup hacizli olan ve aşağıda cinsi, özelliği, miktarı ve bedeli yazılı menkul malların 6183 Sayılı Kanun hükümleri gereğince gerçekleştirilen 1. ve 2. Açık Arttırma satışında alıcı çıkmadığından satılamamış olup aynı yasanın 87. maddesi gereğince Pazarlık Usulü ile satışı yapılacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI VE USULÜ

1. Aşağıda cinsi, özelliği ve bedeli yazılı menkul malların 01.04.2017 tarihinden itibaren başlamak üzere 6 ay içinde Pazarlık Usulü ile satılacak olup satış peşin para ile yapılacaktır. Alıcılar yukarıda belirtilen tarihten itibaren menkul malları pazarlık usulü ile almak için teklif verebilirler.
2. Teklifler Satış Komisyonunca değerlendirilerek en yüksek teklifi veren alıcıya satış 6 aylık süreye bağlı kalmaksızın en erken sürede yapılır. Verilen teklif ve/veya tekliflerin satış komisyonunca uygun bulunmadığı hallerde satış yapılmaz. Pazarlık teklif sürecinde bir alıcı tarafından teklif edilen miktar diğer teklif sahiplerine bildirilmez.
3. Menkul malların Katma Değer Vergisi, Damga Vergisi ve Tellâliye Resmi alıcıya aittir.
4. Satış bedeli peşin olarak tahsil edilir veya verilen süre içinde ödenir.
5. Alıcıların menkul malı yerinde bizzat görmüş ve belirtilen şartlar çerçevesinde teklif vermiş oldukları kabul edileceğinden satıştan sonra bu yönde yapılacak itirazları dikkate alınmayacaktır.
6. Teklif verecek olan talipliler Ardahan İl Koordinatörlüğünde mevcut bulunan ‘Pazarlık Usulü Satış Teklif Formu’ nu eksiksiz dolduracak ve yanlarında resmi dairelerce kabul edilebilir kimlik belgesi veya katılımın tüzel kişilik adına olması halinde yetki belgesinin aslını ( alıcının kendisini vekil ile temsil ettirmesi halinde vekaletnamenin aslını ) satıştan evvel satış ekibine ibraz ederek bir örneğini satış ekibine teslim edeceklerdir. Ardahan dışından teklif vermek isteyen talipliler ise aşağıda örneği gösterilen formu eksiksiz doldurarak 0 478 211 35 03 nolu faksımız aracılığıyla Koordinatörlüğümüze gönderebilirler. Bu yolla müracaat yapacak olan taliplilerin, tekliflerin satış komisyonuna ulaştığı hususunda 0 478 211 35 02 Dahili: 6314-6315-6318 nolu telefonlardan teyit almaları gerekmektedir.
7. Aşağıda yazılı menkul mallar ilgili geniş bilgi almak isteyenlerin TKDK Ardahan İl Koordinatörlüğüne (Karagöl Mah. Kongre Cad. No: 76 Kat: 1 Merkez ARDAHAN) müracaatları rica olunur. 24/03/2017

NO CİNSİ ÖZELLİĞİ MİKTAR (Adet) BİRİM FİYATI (TL) BEDELİ (TL) KDV
(%)
1 Hayvan Fırçası Milkay-2013

Tip: Dikey Sarkaçlı Fırça adedi:1
Fırça çapı:90×40 cm
Motor gücü:0-18 Kw

2 1.012,50 2.025,00 18
2 Gübre Sıyırıcı Milkay-2013

Tip: Zincirli  Boyut:2,25
Yol sayısı:2
Motor güçleri:1,1 KW
Zincir/halat kalınlığı:13 mm

1 13.875,00 13.875,00 18
3 Gübre Sıyırıcı Milkay-2013

Tip: Zincirli
Boyut: 3,50M
Yol sayısı:2
Motor güçleri:1,1 KW
Zincir/halat kalınlığı:13 mm

1 14.625,00 14.625,00 18
4 Gübre Karıştırma Makinesi TİPİ:DALGIÇ Motor Gücü:11KW,
Kanat Sayısı:3,Platform:100X100X30 MM
1 11.250,00 11.250,00 18
TOPLAM 41.775,00

PAZARLIK USULÜ SATIŞ TEKLİF FORMU

TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU
ARDAHAN İL KOORDİNATÖRLÜĞÜNE

2015/02 icra dosya numarası ile 24.03.2017 tarihinde ilan panonuzda satış ilanı yapılan menkul mallardan aşağıda listesi bulunan makine ekipmanlardan Teklif Veriyorum sütununa  çarpı ile işaretlediklerime toplamda KDV, Damga Vergisi ve Tellaliye Resmi hariç ……………………….. TL teklif veriyorum.

Gereğini saygılarımla arz ederim.

NO CİNSİ ÖZELLİĞİ İSTENİ-LEN MİKTAR (Adet) TEKLİF VERİYO-RUM.
1 Hayvan Fırçası Milkay-2013
Tip: Dikey Sarkaçlı Fırça adedi:1
Fırça çapı:90×40 cm
Motor gücü:0-18 Kw
2 Gübre Sıyırıcı Milkay-2013
Tip: Zincirli  Boyut:2,25
Yol sayısı:2
Motor güçleri:1,1 KW
Zincir/halat kalınlığı:13 mm
3 Gübre Sıyırıcı Milkay-2013
Tip: Zincirli
Boyut: 3,50M
Yol sayısı:2
Motor güçleri:1,1 KW
Zincir/halat kalınlığı:13 mm
4 Gübre Karıştırma Makinesi Tipi:Dalgıç Motor Gücü:11KW,
Kanat Sayısı:3,Platform:100X100X30 MM

Adı ve Soyadı:

TC Kimlik No/Vergi No:

Adres:

Telefon:

Tarih ve İmza:

TKDK Desteği İle Şanlıurfa’ya Kazandırılan Örnek Yatırımlar – Ganneci Konak Alternatif Konaklama Projesi

Written by user. Posted in Duyurular

PROJE SAHİBİ : Emine ONUR SEYYAR
PROJE ADI : Ganneci Konak Alternatif Konaklama Projesi
YATIRIM ADRESİ : Halfeti/ŞANLIURFA

Şanlıurfa’nın “sakin şehir” unvanına sahip Halfeti ilçesinde yaşayan avukat Emine Onur Seyyar, bölge turizmine katkı sunmak amacıyla satın aldığı asırlık konağı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun de desteğiyle otele dönüştürdü.
Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesince 3 yıl önce “sakin şehir” ağına dahil edilen Halfeti’nin ilk Belediye Başkanı Ali Yener tarafından 1910’da Halepli taş ustalarına yaptırılan ve sonra el değiştiren konak, Halfetili avukat Emine Canan Onur tarafından 2012’de satın alındı.
Yaklaşık 2 milyon liraya mal olan ve 4 yıl süren çalışmaların ardından aslına uygun restore edilen konak, yerli ve yabancı turistleri misafir ediyor.
TKDK İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, Şanlıurfa’nın kültür ve inanç turizminin merkezi olması gerektiğini ifade ederek, yatırımcılara her türlü idari ve teknik desteğin verildiğini söyledi.


KAMUOYU DUYURUSU

Written by user. Posted in Duyurular

Son günlerde bazı kişi veya işletmelerle irtibata geçen art niyetli kişilerin;  Kurumumuzun adını kullanmak suretiyle vatandaşlarımızın telefonlarına “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan hibe kazandınız. TKDKMERKEZ” vb. mesajları yönlendirdikleri ve hibeyi alabilmek için ücret talep ettikleri bilgisinin Kurumumuza ulaşması üzerine aşağıda sunulan bilgilendirmenin yapılmasına gerek görülmüştür:

Kurumumuzun bu şekilde bir uygulaması bulunmamakta olup; uzmanlarımız tarafından tüm bilgilendirmeler ücretsiz yapılmakta, projede yer alması gereken dokümanlar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu amaçla Kurumumuz resmi internet adresinde projede sunulması gereken evrakların örnekleri kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişilerin zaman kaybetmeden en yakın jandarma/polis merkezine veya Cumhuriyet Savcılığına müracaat etmeleri hususu;

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hatay’da Bir İlk: TKDK Destekli 250 Başlık Keçi Çiftliği

Written by user. Posted in Duyurular

HATAY’DA BİR İLK: TKDK DESTEKLİ 250 BAŞLIK KEÇİ ÇİFTLİĞİ
         Sevilay  Aslan. Kadın girişimci. Kurumu tesadüfen fark ediyor. Yatırım yapmak istiyor. Sonrasını ondan dinleyelim:

‘Bu projeye girmem tesadüftü. İyi ki başlamışım. Yatırım için param yeterli değildi. TKDK desteği bana cesaret verdi. Önce ailemle, arkadaşlarımla konuştum, hayalimi onlarla paylaştım. Onlardan borçlandım. TKDK’ dan gelecek destekle borcumu ödeyeceğimi söyledim. Nitekim öyle de oldu. Yatırımımı yapıp Ödeme Talep Paketi’ni sunduktan sonra 2 hafta içinde para hesabıma yattı. Cesaretimin meyvesini aldığım için çok mutluyum.

Proje aşamasında dönem dönem zorlandığım, pes etmeyi düşündüğüm oldu. Arkadaşlarımdan kimisi maddi anlamda destek olurken kimisi boş bir hayale kapıldığımı söylüyordu. Hibe alamayacaktım onlara göre. Oysa TKDK’ yla sözleşme hakkını kazanmıştım. Yatırımımı sözleşmeye göre yapmam durumunda hiçbir sorunla karşılaşmayacağımı kurum personelinden öğrendim. Bu beni bir kez daha cesaretlendirdi. Sonunda TKDK desteğiyle Hatay’da ilk olan 250 başlık keçi çiftliğini kurdum. Bundan sonraki amacım ilime ‘keçi sütü’ nü sevdirmek.’

SİLİFKE FISTIĞINA KADIN ELİ DEĞDİ

Written by user. Posted in Duyurular

TKDK’dan aldığı hibe ile çok sayıda kadına istihdam sağlayan Mustafa Yıldırım “Zor olmadan iş olmaz, TKDK bizim işimize kalite kattı.” dedi. Yıldırım, Silifke’nin en büyük işleme tesisini TKDK sayesinde bölgeye kazandırdı. Bölgeye 700 bin TL’lik bir yatırım yapan Yıldırım şunları söyledi.

“IPARD-I Programı kapsamında 13. Çağrı döneminde destek aldık. M. Y. Göksu Fıstık İşleme Tesisi projemiz ile Mersin’in Silifke ilçesi Tosmurlu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 1999 yılında şahıs işletmesi olarak başladığım bu işte 2008 yılında şirketleştik. 2015 yılında TKDK ile ufkumuz daha da genişledi. Silifke’den, Manavgat’tan, Ceyhan’dan, Osmaniye’den ve diğer farklı bölgelerden topladığımız yaş fıstıkları işleyerek iç pazara sunmaktayız. Yılda ortalama 2000-3000 ton arası fıstık işlemekteyiz. Çoğunlukla bölgede yaşayan kadınlarımızı istihdam ediyoruz. Daha sonraki hedefimiz ise paketleme makineleri alarak marketlerde tüm Türkiye’ye servis etmek istiyoruz. Onun için TKDK desteği önemli gelecek dönem paketleme makinaları için inşallah başvuruda bulunmak istiyoruz. TKDK işini düzgün yapan yatırımcıya çok şey katan bir kurum. Bu tarz hibelerin devamını devlet büyüklerimizden istiyoruz.” dedi.

IPARD II PROGRAMI BİRİNCİ BAŞVURU ÇAĞRI DÖNEMİ KAPSAMINDA DESTEKLENMEK ÜZERE SEÇİLEN BAŞVURULAR LİSTESİ YAYINLANMIŞTIR.

Written by user. Posted in Duyurular

IPARD PROJE DANIŞMANI EĞİTİM VE BAŞVURU İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ DUYURU

Written by user. Posted in Duyurular

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan protokol kapsamında, TSE tarafından 03-07 Nisan 2017 tarihleri arasında  “IPARD PROJE DANIŞMANI” belgelendirme eğitimi ve sınavı gerçekleştirilecektir.
Eğitim ve başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi Türk Standartları Enstitüsü’nün internet sayfasında yer almakta olup, aşağıdaki adresten ulaşılabilir.

https://www.tse.org.tr/tr/duyuru/1/4426/ipard-proje-danismani-belgelendirme-egitimi-ve-sinavi-duzenlenecektir.aspx

Teknoloji ve Ar-Ge Yönetimi Eğitimi

Written by user. Posted in Duyurular

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin Gaziantep Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Ediyor Projesi kapsamında, 7 Nisan 2017, 09:00 – 17:00 Saatleri arasında Gaziantep Teknoloji Geliştirme Bölgesi (GAZİANTEP TEKNOPARK) işbirliğinde  “Teknoloji ve Ar-ge Yönetimi Eğitimi” yapılacaktır.

 

15 Temmuz Şehitleri Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi

Written by user. Posted in Duyurular

Evren Belediyesi’nin Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “15 Temmuz Şehitleri Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi” projesinin açılış ve tanıtım toplantısı 28 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Evren’de faaliyete geçen 15 Temmuz Şehitleri Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi açılışına; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Ankara Kalkınma Ajansı Uzmanları Ahmet Arvas, M. Fatih Türker, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile Evrenli aileler ve çocuklar katıldı.

Okulun açılışını gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Ankara Milletvekili Murat Alparslan; Evrenli ailelerin ve çocukların yeni açılan merkezde dil ve meslek eğitimi göreceklerini, sosyal aktiviteler gerçekleştireceklerini ve Evren’e gelen misafirlerini ağırlayabilecekleri böyle bir merkezin yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Merkezin açılışında konuşan Evren Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık başta olmak üzere emeği geçen, destek sağlayan tüm Ajans çalışanlarına teşekkür ederek, Evrenliler için büyük bir kazanım olduğunu dile getirdi. Ayrıca Evren’de yapılacak sosyal ve kültürel aktivitelerinde hız kazanması için temennilerde bulundu.

Açılış konuşması yapan Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Ahmet Arvas ise proje ile ilgili detayları verdikten sonra Ankara Kalkınma Ajansı’nın Evren ilçesinde desteklemiş olduğu proje sayılarını ve verdiği destek tutarlarını paylaştı. Arvas, Kalkınma Ajanslarının asli görevlerinden birinin de kırsal kalkınma alanında yatırımlar yapmak ve yaptırmak olduğunu belirterek bu sosyal ve kültürel merkezin açılışından duymuş olduğu memnuniyeti ifade etti.

Proje ile aşağıdaki hedefler amaçlanmaktadır:

– Kadınların sosyal yaşama katılımlarının artırılması ile ilçede fırsat eşitliği bilincinin artırılması

– Engelli ve yaşlıların sosyal rehabilitasyonunun sağlanması ile ilçe halkının yaşam kalitesinin artması,

– Gençlerin sosyal yaşam ve mesleki olanaklarının artırılması ile psiko-sosyal ve sosyokültürel gelişimlerine katkı sağlanması

– Çocuklar için güvenilir sosyal ortam yaratılması ile boş vakitlerini verimli geçirmelerine ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlanması

– Kadınların aile ekonomisine katkı sağlamasına olanak sunulması,

– Engelli ve yaşlı bireylerin sosyal yaşama katılımlarını kolaylaştıracak fiziki koşulların oluşturulması ve bu bilincin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.